TEKSTIL SPOMIN

TEKSTIL SPOMIN

 

Razstava se posveča raziskovanju notranjega življenja žensk, njihovega odnosa do lastnega telesa ter objektom in simboličnemu svetu, ki je z njim povezan. Projekt se je razvijal v Ljubljani in v Izmirju (Turčija) ter se je spomladi predstavil pod vodstvom kustosinje Saše Nabergoj na Trienalu sodobnih umetnosti Port Izmir 3.
Avtorice – oblikovalke skupine Oloop – bodo razstavile zgodbe različnih žensk izražene preko tekstilnega ročnega dela ter organizirale nekaj krajših ustvarjalnih dogodkov in predavanj, ki bodo širile vpogled v intimno žensko tematiko.

Razstava je del Programa ZDAJ – 24. bienala oblikovanja – BIO50

PROGRAM DOGODKOV

6.11. ob 18.00 uri
Pogovori v krogu: doživljanje lastnega telesa in ročno vezenje osebne zgodbe
vodijo: Suzana Grau in skupina Oloop

10.11. ob 17.00 uri
Čuteči ples: raziskovanje skozi telo in tekstilni medij
vodijo: Josipa Prebeg in skupina Oloop

13.11. ob 19.00 uri
Predstavitev projekta: pogovor s slovenskimi in turški avtoricami vodi: kustosinja Saša Nabergoj

OLOOP

 

Saša Nabergoj

Oloop

 

  • Mestna občina Ljubljana
  • Ministrstvo za kulturo
  • Društvo likovnih umetnikov Ljubljana.

Morda vam bo všeč tudi...