MAŠA GALA in VLADO STJEPIĆ ”Slike”

MAŠA GALA in VLADO STJEPIĆ ”Slike”

 

SLIKE

Maša Gala se v svoji mladostni zagnanosti krepko zaveda vdora novih medijev v svoj, sicer prej barvito čustveni kot pa racionalno izgrajeni svet. Na razstavi  razstavlja tudi novejše slike, v katerih se želi odzvati na ekološko problematiko. Pomembno v njenem delu nasploh pa je, da uspeva ta svoj svet omejiti in prevzeti ali povzeti vse tiste novodobne mrežaste strukturne premike, ki ji omogočajo soustvariti njeno lastno, novo izraznost slikarske postmoderne platforme.

Vlado Stjepić pripada pomembni slikarski generaciji, ki jo označujemo z letom njihove diplome na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, to je 82. Stjepić je ves čas svojega večdesetletnega delovanja tipični raziskovalec. Za vsako sliko, v kateri je slikar zvest svojemu abstraktnemu rokopisu, se prepozna svoja zgodba. Kot raziskovalec barvnega plastenja vzpostavlja vedno znova svoj red, ki govori v prid svojemu trajnemu obstoju, pa vendar gre za eno od ustvarjalnih faz, v katerih se slikar trudi prepoznavati in odkrivati sebe, primerno času in zapisovanju novih in novih doživetij.

kustos, Aleksander Bassin

 

MAŠA GALA, akademska slikarka, je rojena leta 1985 v Kranju, Slovenija. Zaključila je študij slikarstva, novih medijev in grafike na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, kjer je leta 2010 prejela študentsko Prešernovo nagrado za slikarstvo. Študijsko se je na področju avtorske fotografije izpopolnjevala na Akademiji za umetnost, arhitekturo in oblikovanje v Pragi, na Češkem. Poleg samostojne prakse od leta 2010 deluje tudi v umetniški skupini 3kolektiv. Od leta 2005 razstavlja v Sloveniji in v tujini (Nizozemska, Francija, Češka, Bolgarija, Italija, Švica) na različnih samostojnih in  skupinskih razstavah. V svoji umetniški praksi prosto preklaplja med mediji kot so slikarstvo, fotografija, grafika in kiparstvo. Dela in živi v Ljubljani. Kontakt: art@masagala.euwww.masagala.eu, www.facebook.com/MASAGALAart

 

VLADO STJEPIĆ je rojen leta 1958 v Tuzli v Bosni in Hercegovini. Diplomiral je leta 1982 na slikarskem oddelku ALU v Ljubljani, kjer je končal tudi podiplomski študij slikarstva. Nagrajen je bil leta 1999 na 1. Mednarodnem bienalu novega akvarela v Kleinsassnu v Nemčiji, leta 2007 na 7. Bienalu akvarela v Zrenjaninu v Srbiji, leta 2006 pa je prejel Veliko nagrado na 7. Slovenskem bienalu v Kranju. Živi in dela v Ljubljani. Več na: www.vlado-stepic.de

 

Morda vam bo všeč tudi...