Tina Kolenik: NEUKROTLJIVOST NARAVE, 10.6. – 12.7.2020

Narava nam povzroča preglavice, mi pa njej, in to celo v večji meri. A narava je vseeno močnejša. Razstavljena dela prikazujejo nelagodno razmerje med naravnimi in družbenimi silami na primeru dlak, ki poganjajo iz naših teles. Ti izrastki se ne ujemajo vselej s človeškimi, kulturno pregnetenimi željami: rastejo tam, kjer ne bi smeli; preredki so ali celo odsotni tam, kjer bi se morali košatiti; sivijo.  Zato jih je treba redno kultivirati: striči, briti, puliti, prati, oblikovati, odišavljati, barvati, nadomeščati z umetnimi in s tem sporočati, kdo ali kaj želimo biti v očeh pomembnih drugih. Je mar družba tista, ki tudi nam, naravnim bitjem, povzroča največ težav?

Tina Kolenik je kostumografka in vizualna umetnica. Leta 2000 je diplomirala na Akademiji za likovno umetnost na oddelku za oblikovanje. Leta 2004 je prvič magistrirala na Akademiji za likovno umetnost (smer video: novi mediji) in drugič leta 2012 na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo na katedri za kostumografijo, kjer je zaposlena kot docentka. Leta 2017 je pri Knjižnjici MGL izšla njena monografija z naslovom Koža kot kostum: oblačenje in slačenje v vsakdanjem življenju in umetniški produkciji. Od leta 1999 soustvarja v tandemu Eclipse. S številnimi tako samostojnimi kot skupinskimi razstavami se vpisuje v slovenski in mednarodni prostor.

postavitev na Veselovem Vrtu

Morda vam bo všeč tudi...