Vladimir Leben: BEG MOŽGANOV

Vladimir Leben: BEG MOŽGANOV

Vabljeni na ploščad Ajdovščina v Ljubljani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vladimir Leben je rojen leta 1971 v Sevnici. Akademijo za likovno umetnost je obiskoval v Ljubljani. Svoje delo je predstavil na številnih razstavah doma in v tujini, zanj je bil tudi večkrat nagrajen.  Skozi leta je razvil prepoznaven slikarski slog, ki pogosto parafrazira motive iz živalskega sveta. Polegslikarstva se ukvarja tudi z ilustracijo in animacijo.

Lebnove slike razpirajo širok tematski in motivni spekter meditativnih artikulacij. To velja tudi za poliptih z naslovom “Beg možganov”, sestavljen iz podob, ki verbalno izjavo pomensko nadgradijo, razširijo v polje mišljenja, kjer lahko aludirajo na različne vsebine in načine razmišljanja, na njihove subjektivne interpretacije in asociativne kontekste.

Brane Kovič

Projekt Vladimirja Lebna bo na ogled do avgusta 2022.

 

 

 

Morda vam bo všeč tudi...