Ištvan Išt Huzjan Z BREGA NA BREG

Vabljeni na odprtje razstave, ki bo v sredo, 1. marca ob 18. uri,
v Galeriji DLUL, Breg 22, Ljubljana.

We invite you to the opening of the exhibition, which will be on Wednesday,
1 March 2023 at 6 p.m., in the Galerija DLUL, Breg 22, Ljubljana.

Razstava bo na ogled do 26. marca 2023. / The exhibition will be on display until 26 March 2023.

Bolj kot katerakoli Huzjanova samostojna razstava doslej je razstava Z brega na breg zasnovana kot osebna izpoved, ki prepleta koncepte, forme, prostore, ljudi in odnose, s katerimi se je umetnik srečeval v preteklih treh letih. Te vsestranske in kondenzirane ‘prevode’ lahko kot vedno doslej beremo skozi fotografije, objekte, slike, knjige in performans; vendar raje kot skozi izrazne medije potujemo skozi umetnikove intimne zgodbe, ki občutljivo razkrivajo premike v osebnih in družbenih odnosih. To je tudi razlog, da moramo element osebnega razumeti predvsem v kontekstu zgodovinskega feminističnega slogana: osebno je politično, ne kot nostalgično in elegično drsenje skozi materialne “dokaze” obdobja nekega umetnika. Zaradi tega je ključni poudarek na odnosih, ki vznikajo med umetniškimi deli, umetnikovim angažmajem v družbi in gledalcem, saj ob različnih smereh branja preoblikujejo izkušnjo gledanja ter omogočajo interpretacijo posameznih umetniških del in razstave kot kompleksne celote. Kurator Tevž Logar

 

 

 

Morda vam bo všeč tudi...