MLADA KURATORKA/MLADI UMETNICI Ajda Bračič/Katarina Marov, Petja Novak ZA TO GLADINO

Vabljeni na odprtje razstave iz cikla MLADI KURATOR, MLADI UMETNIK, ki bo v sredo, 29. marca ob 18. uri, v Galeriji DLUL, Breg 22, Ljubljana.
Razstava bo na ogled do 16. aprila 2023.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Razstava Za to gladino gradi na afinitetah in vzporednicah, ki jih lahko zaznamo v praksi mladih umetnic Katarine Marov in Petje Novak. Izbor njunih grafičnih del že ob prvem srečanju vstopa v pomensko bogat dialog, saj se praksi obeh avtoric stikujeta v nekaterih ključnih vsebinskih, pa tudi metodoloških in tehnoloških točkah, medtem ko se v nekaterih pristopih tudi suvereno in vznemirljivo razhajata. Narava grafike ima opraviti z dvodimenzionalnostjo, z luščenjem in poustvarjanjem zgornje, vidne plasti: gladine. Katarina Marov in Petja Novak gladino jemljeta kot polprepustno membrano, skozi katero je mogoče zares vstopiti v delo, raziskovati njegov notranji prostor in v njem morda uzreti svoj lasten odsev.
Kuratorka Ajda Bračič
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Razstavo so omogočili:
 

Morda vam bo všeč tudi...