Alenka Viceljo PROTISLOVJE KRUHA

Alenka Viceljo
PROTISLOVJE KRUHA
CONTRADICTION OF BREAD
 
Vabljeni na odprtje razstave,
ki bo v sredo, 17. maja 2023 ob 18. uri
v Galeriji Veselov vrt, Komenskega 8, Ljubljana.
 
Odprtje razstave bosta pospremila
Matevž Bajde in Franci Krevh
s skladbo Steva Reicha Piano Phase.
 
 
Na razstavi z naslovom Protislovje kruha v Galeriji Veselov vrt ustvarjalka uporabi vsakdanjo in predvsem človekovo osnovo jestvino – kruh. Kruh se je nekoč v pradavnini rodil v pepelu, na kamnu je nastajal. Bil je starejši od pisave in knjige, toda danes je, za razliko od nekoč, ko je bil kruh na samem vrhu pomena za življenje, postal le predmet, ki ga z mimogrede zavržemo, ga skoraj ne opazimo, saj je preveč samoumeven in premalo spoštovan. Sodobna potrošniška družba ga z lahkoto potepta, predvsem tam, kjer je doma preobilje ali kjer se je spoštovanje do kruha izgubilo. Kiparka Alenka Viceljo z velikim spoštovanjem tokrat do kruha, a v celotnem opusu predvsem do porcelana in še keramike, emajla, stekla in grafike gradi svoj prepoznavni svet oblik in zaznav, ki v ustvarjalnem ritmu opredeljujejo njeno življenje. Kurator Sarival Sosič
 
Razstava bo na ogled do 11. junija 2023.
 
Dogodek so omogočili:
 

Morda vam bo všeč tudi...