Ujemi svetlobo / Fange das Licht / Catch the Light Galerija DLUL

Ujemi svetlobo / Fange das Licht / Catch the Light Galerija DLUL

 

Izdelki so nastali s sodelovanjem med SŠOF Ljubljana in HTBLVA Ferlach / Zusammenarbeit zwischen SŠOF Ljubljana und HTBLVA

Ljudje znamo že tisočletja »ujeti« svetlobo, ki vnaša občutek varnosti, topline in hkrati odprtosti. Svetila so danes nepogrešljiv del opreme bivalnega okolja in zato tudi pogosto obravnavana oblikovalska tema. Leto 2015 je bilo razglašeno za leto svetlobe, oblikovalci pa smo temo obravnavali poglobljeno in večplastno, razmišljanje pa materializirali v obliki svetil.

Projekt je rezultat sodelovanja dijakov in mentorjev Srednje šole za oblikovanje in fotografijo Ljubljana in HTBLVA Ferlach iz Borovelj na področju industrijskega oblikovanja.

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo: mentorja Uroš Hohkravt, prof. in Peter Rau, prof. ter dijaki:
Alja Ravnik, Anže Zajc, Petra Berčan, Filip Drobne, Eva Rnjak, Ferlan, Gašper Gliha, Esma Hajdarpašič, Uma Zagmajster, Klara Nemanič, Urška Pečevnik, Domen Poljanšek, Nik Potočnik, Alja Ravnik,  Blaž Žlogar, Veronika Rožmanc, Tilen Račič

HTBLVA iz Borovelj: mentorja Sonja Steindl, prof. in mag. Arnfried Otti, prof. ter dijaki:
Angermann Leo Felix, Bola Maria, Brunner Florian, Dreier Diana, Grafschafter Jutta, Grottenegg Julia, Hasenbichler Laura Lena, Hofstatter Valentina Ida, Huber Aleksandra, Krieglstein Sean Wolf, Leb Markus Benjamin, Pichorner Chiara, Scherr Florian, Schrott Mario, Steinwender Theresa, Selimović Vanessa, Steurer Adrian Alexander, Taferner Anna Christine

 

Morda vam bo všeč tudi...