Žarko Vrezec, 11.3.2020

Žarko Vrezec se je rodil 18. avgusta 1950 v Ljubljani. Končal Šolo za oblikovanje v Ljubljani (1965–1969) in študiral na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani (1970–1974). Razstavljal je na 140 samostojnih in na več kot 500 skupinskih razstavah, na razstavah slovenske umetnosti ter na mednarodnih razstavah doma in na tujem: Slovenija, Italija, Avstrija, Madžarska, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Črna gora, Makedonija, Romunija, Bolgarija, Grčija, Španija, Francija, Velika Britanija, Belgija, Liechtenstein, Švica, Nemčija, Poljska, Češka, Danska, Litva, Švedska, Turčija, Izrael, Združeni arabski emirati, Egipt, Kanada, ZDA, Kuba, Panama. Prejel je 33 domačih in mednarodnih nagrad za slikarstvo.

Že od samih začetkov v svojem likovnem izrazu goji modernizem. Predpisanim kanonom se upre takoj na začetku svoje ustvarjalne poti. Svoje zanimanje od akademskih časov naprej usmerja na slikovno polje “kot zaključen, poseben prostor slikarjeve imaginacije, skozi katerega ustvari samosvoj likovni jezik z notranjo logiko”. Vrezec je avtor, ki se nikoli ni prilagajal trendom, svoji likovni govorici in umetniškemu kredu ostaja zvest od zaključka študija dalje. Format, barva in svetloba so nekakšna Sveta trojica njegovega slikarstva.

Elizabeta RogovićMorda vam bo všeč tudi...