Kamila Volčanšek, NIČ BESED, ploščad Ajdovščina, Ljubljana.

Društvo likovnih umetnikov Ljubljana (DLUL) predstavlja likovni projekt Kamile Volčanšek, ki je tretji v seriji Galerija na ulici, ki umetniško delo predstavlja v javnem prostoru. V času, ko so ukrepi zaradi epidemije skoraj povsem onemogočili delovanje galerij, ta projekt pomeni priložnost, da razstavo pripeljemo do ljudi. Galerija je v tem primeru obrnjena kocka, saj ne gre več za beli galerijski prostor, v katerem so dela, temveč gre za kocko, ki jo obhodimo in na njenih stranicah opazujemo likovno delo. Razstavišče na prostem, s svojimi v naprej določenimi dimenzijami štirih ploskev, od ustvarjalca zahteva temeljit razmislek in prilagoditev. 

Voluminoznim damam je odvzeta telesna težnost, z baletnimi koraki igrivo poplesujejo ali se ležerno pretegujejo.
Vedno so v gibanju, ki ga žene poželjivi nemir oziroma neizmerna radost nad življenjem. Tatjana Pregl Kobe

Kamila Volčanšek se je rodila v Brežicah. Študirala je slikarstvo na ljubljanski akademiji za likovno umetnost pri prof. Marku Šušteršiču in prof. Andreju Jemcu. Leta 1978 je diplomirala pri prof. Janezu Berniku in pri prof. Špelci Čopič z nalogo o Klimtu in dunajski secesiji. Avtorica je v slovenskem likovnem prostoru prisotna predvsem kot ilustratorka. Leta 2003 je znova krenila na slikarsko pot in navdušila s svežim in igrivim slikarskim pristopom. Živi in ustvarja v Ljubljani.

Morda vam bo všeč tudi...