Aleksander Schrott Egon KITCHEN IN ACTION III

Vabljeni na otvoritev slikarske razstave, ki bo v četrtek, 25. januarja ob 18. uri v Galeriji Soteska.

Razstava bo na ogled do 10. marca 2024.

Aleksander Schrott (1946–2015) je bil rojen v Brežicah, osnovno šolo je obiskoval v Krškem, gimnazijo v Celju, študiral pa je na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Deloval je kot novinar Radia študent, agencije Tanjug, Slovenskih novic in mnogih drugih medijev. Bil je urednik revije Ekran, režiser dokumentarnega filma in družbenopolitični delavec na področju kulture, pisal je poezijo in prozo, igral šah, bral leposlovje, spremljal šport … V zrelih letih se je začel ukvarjati z likovno umetnostjo, dela pa je praviloma podpisoval s psevdonimom Egon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morda vam bo všeč tudi...