Tatjana Capuder Vidmar – Prostori narave / narava prostora

Tatjana Capuder Vidmar: Prostori narave / narava prostora

 

Med prostorom in naravo tečejo tokovi medsebojnega vplivanja. Ko sta prostor in narava v času prežeta z vitalnimi energijami, v preseku njunega sožitja nastajajo oblike. Snovnost jih dela vidne. Pri tem se procesa vplivanja prostora na oblike in vpliva oblik na prostor spodmakneta neposrednemu pogledu. Kaj se v tem nevidnem zgodi s prostorom, ko nanj vpliva oblika, in kaj z obliko, ko nanjo vpliva prostor? Strukture v naravi in prostori med njimi so laboratorij za iskanje odgovora.

Kaj torej govorijo praznine, vtkane med naravne strukture?

Post scriptum:

Neposreden prenos oblik iz narave v arhitekturo bi bil zgolj formalizem. Morda pa se je umetnosti arhitekture mogoče učiti iz prepoznavanja subtilnih odnosov med naravnimi strukturami in vmesnimi prostori?

Tatjana Capuder Vidmar

 

Tatjana Capuder Vidmar

 

Drago Bole

 

Društvo likovnih umetnikov Ljubljana

 

  • Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo
  • Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, Oddelek za krajinsko arhitekturo

 

Morda vam bo všeč tudi...