Elena Fajt in soustvarjalci, ČASOVNE MODULACIJE / TIME MODULATIONS

Soustvarjalci časovnih modulacij : Boris Beja, Ksenija Čerče, Jasminka Ferček, Mitja Ficko, Petra Kapš, Deja Muck, Alenka More, Bor Pungerčič, Irena Rotar, Petja Zorec.  Glasovne modulacije: Helena Gabrijelčič Tomc  

Avtorski projekt v galeriji Veselov vrt, ki ga je tokrat pripravila umetnica Elena Fajt nosi naslov Časovne modulacije in je oblikovan prav za ta prostor, prav za ta jesenski živopisni in tihi čas. Elena Fajt ustvarja na različnih področjih sodobne umetnosti; v ospredju njenega zanimanja je predvsem prostorsko celovita, razstavnim prostorom prilagojena in razgibana obravnava likovnih elementov. Ustvarjalka pogosto deluje tudi na področjih gledališke in filmske kostumografije ter unikatnega oblikovanja. kar je posledično logična izpeljava razumevanja sodobne umetnosti kot prostorsko aktivnega dogodka, kjer prav razstavni prostor ob izbranem konceptu pomeni izhodišče za likovno prezentacijo. V primeru tokratne razstave je to lepočuten Veselov vrt sredi mesta, v jesenskem obdobju, ko se narava prične sušiti, odmirati, spreminjati in pripravljati na zimsko  umiritev. Vanjo vnese živopisano barvno in svetlobno komponento, ki je živahen kontrapunkt jesenskemu minevanju. Ustvarila je stekleni stolp, sestavljen iz steklenih plošč, med katere, umešča cvetne liste različnih barvnih odtenkov,  ki  jih prepušča času, procesu spreminjanja, sušenja in minevanja. Delo je priča časa in spreminjanja, obenem pa temelji na predpostavki nezmožnosti vplivanja na nadaljnji potek dogodkov. 

Sarival Sosič

Morda vam bo všeč tudi...