Nevenka Miklič Perne: LISIČJA VSTOPNICA, 24. 10. 2018 ob 19h v hostlu Celica

Vabljene in vabljeni

na srečanje Pesnice za pesnice s knjigo

LISIČJA VSTOPNICA Nevenke Miklič Perne,

ki bo v sredo, 24. oktobra 2018 ob 19h v Hostlu Celica.

 

 

Srečanje s poezijo in avtorico bo še toliko bolj zanimivo, ker bo v prostoru

galerije, kjer avtorica razstavlja tudi svoja likovna dela (razstava bo odprta do konca meseca).

 

*

Še malo bodi buden,

prosim.

Trenutek je minil,

a se je zapisal v telo,

zato prosim,

zdaj

ko sam sebe prebira na glas,

bodi z mano še malo buden.

 

Nevenka Miklič Perne (Maribor, 1982) je slikarka, pesnica in ilustratorka. Po končani gimnaziji v Mariboru je najprej študirala likovno pedagogiko, potem se je vpisala na študij slikarstva na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje, kjer je leta 2009 diplomirala pod mentorstvom prof. Gustava Gnamuša in prof. dr. Nadje Zgonik. Leta 2013 je izšel njen pesniški prvenec Ideali, leta 2016 pa je imela prvo samostojno razstavo z naslovom Iz česa si nastala / Jezik podoben tišini. V letu 2018 je izšla njena druga pesniška zbirka Lisičja vstopnica.


Barbara Korun

Morda vam bo všeč tudi...