Rok MOHAR: ORIGINAL IN KLONI

Rok MOHAR: ORIGINAL IN KLONI, 31. 8.-30. 9. 2022, Galerija Veselov vrt

Vabljeni na odprtje razstave, ki bo v sredo, 31. avgusta ob 19. uri.

 

 

 

 

 

 

Umetnik Rok Mohar, ki tokrat razstavlja v Galeriji Veselov vrt, je kipar, ki znotraj svojega umetniškega opusa krepi veliko mero razmišljanja o intimni svobodi, o razmerjih med človekom, njegovo podobo, med telesom in njegovim smislom prebivanja. Tokratna prostorska postavitev pa je osredotočena na ptiče, in sicer najbolj mestne in trdožive ptiče – vrabce. Skoraj neverjetni so vrabci kot mestni ptiči, so ptiči, ki želijo živeti med ljudmi in so tudi ptiči, ki so po vseh mestih sveta enaki in podobnih navad ter lastnosti. Naslov razstave je Original in kloni, kjer se izpostavljajo živa bitja, ki so nekakšne nove biomehanične in biogenetske stvaritve, torej groteskno spremenjene, satirične in tudi srhljive podobe, izhajajoče iz dejanj najbolj negativnih človeških lastnosti.
Sarival Sosič

 

 

Morda vam bo všeč tudi...